Krótka historia

Krótka historia

W rzeczywistości historię naszego Kościoła, nie sposób opisać bez wzmianki na temat małej, przydrożnej kapliczki, która przez wiele lat służyła mieszkańcom Biertowic, jako miejsce nabożeństw. Już od 1958 r. odbywał się tutaj odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Od 1967 r. w okresie wakacyjnym odprawiane były msze święte. Natomiast w pozostałe części roku, mieszkańcy uczestniczyli w nabożeństwach w kościele parafialnym w Sułkowicach.

KALENDARIUM:

20.X.1991 r. miało miejsce wmurowanie Kamienia Węgielnego pod Kościół w Biertowicach. Dokonał tego J.E. ks. bp. Albin Małysiak.

2.VIII.1992 r. nowo wybudowany Kościół zostaje poświęcony przez J.E. ks. kard. Franciszka Macharskiego.

Do 2006 roku biertowicki kościół jest kościołem filialnym, przynależącym do parafii Najświętszego Serca Pana  Jezusa w Sułkowicach.

1.VII.2006 r. J.E. ks. kard. Stanisław Dziwisz – Metropolita Krakowski nadaje kościołowi miano kościoła rektoralnego, a ks. Jacka Budzonia kieruje do Biertowic celem przygotowania do powstania parafii.

3.XII.2006 r. to oficjalna data powstania parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej w Biertowicach. Proboszczem zostaje ks. Jacek Budzoń.